+48 12 653 05 44
Search

Szkło specjalne

TIMELESS – szkło do kabin prysznicowych

TIMELESS to szkło antykorozyjne opracowane z myślą o zastosowaniach w kabinach prysznicowych.

Bazą szkła TIMELESS jest wysoko przezierne szkło SGG Planiclear na powierzchnie którego została naniesiona powłoka tlenków metali. Powłoka ta nie zmienia percepcji kolorów niezależnie na jakiej grubości szkła została naniesiona.

OPTISHOWER – szkło do kabin prysznicowych

To szkło float powlekane trwałą powłoką on-line która zapobiega powierzchniowej korozji pojawiającej się podczas długotrwałego działania wilgoci na powierzchnię szkła. Powłoka znajdująca się na powierzchni szkła ułatwia czyszczenie i zapewnia lepszą ochronę przed zaciekami i osadami.

Oferujemy szkło OptiShower™ wykonane na bazie szkła super białego Optiwhite™. Zastosowanie właśnie takiego szkła daje efekt naturalnej barwy na widocznych krawędziach. Ponadto doskonale sprawdza się z zastosowaniach wymagających zachowania barw i przezroczystości szkła.

ROBAX – szkło żaroodporne do kominków

Oferujemy szyby kominkowe SCHOTT ROBAX®

Dzięki 40-letniemu doświadczeniu i sprzedaży ponad 110 milionów paneli kominkowych ROBAX®, firma SCHOTT jest jednym z wiodących producentów w dziedzinie ceramiki szklanej odpornej na wysokie temperatury.

Dzięki bogatemu know-how, pasji i duchowi innowacji grupa technologiczna ciągle znajduje nowe rozwiązania polepszające właściwości oferowanych produktów.

Firma SCHOTT jest inicjatorem i kreatorem pomysłów dotyczących produktów, rynku sprzedaży a jej dewizą jest, SCHOTT ROBAX®. Life. In front.

Ceramika szklana ROBAX® składa się w 95% z piasku i innych naturalnych surowców. Dzięki wyjątkowo niskiej rozszerzalności cieplnej charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wysoką temperaturę oraz wysoką wytrzymałością mechaniczną. Szyby przez krótki czas mogą wytrzymać wysokie temperatury dochodzące nawet do 760°C. SCHOTT ROBAX® jest również odporny na znaczne gradienty temperatur oraz szoki termiczne.

SCHOTT ROBAX® zapewnia optymalną ochronę i prawdziwą radość z ognia.

Szkło antyrefleksyjne

PICTO – szkło antyrefleksyjne produkowane przez firmę Saint – Gobain. 

Jest to idealne szkło do oprawy obrazów, plakatów, druków, itp.  Idealnie oddaje kolory i wyostrza kontury przedmiotów. 

INSPIRATION – szkło antyrefleksyjne produkowane przez firmę Guardian

Szkło z jednej strony trawione kwasem co powoduje redukcję odbicia i refleksów nawet przy bezpośrednim oświetleniu.